DAROVAT

Odborná porota a veřejnost se shodly na vítězném návrhu

Publikováno dne: 3. 11. 2021

Soutěž o logo projektu Modernizace Arcibiskupského gymnázia (AG) a Křesťanského domova mládeže u sv. Ludmily (KDM) zná své vítěze. Odborná porota zvolila jako nejlepší návrh dvojice studentů AG Matěje Šmejkala a Tobiase Ouleveyho. Pro tento návrh hlasovala také veřejnost.

„Levá strana loga znázorňuje atypický tvar budovy Arcibiskupského gymnázia. Pravá znázorňuje budovu druhou – KDM. Obě budovy jsou odděleny barevným kontrastem a rozdílným členěním. Chtěli jsme, aby bylo logo moderní a jednoduché. Myslíme si, že jsme toho nakonec docílili“, uvádí ke svému návrhu oceněná dvojice autorů.

Fakt, že se jim cíle podařilo dosáhnout, potvrdila jak odborná porota složená ze zástupců AG a KDM, tak veřejnost, která hlasovala na Facebooku.

Na druhé příčce se umístila Tatiana Vozková (KDM). Třetím místem ocenila odborná porota dva návrhy, získaly je Berta Barešová (AG) a Markéta Fabiánová (KDM).

Do soutěže, kterou jsme vypsali v září, bylo přihlášeno sedm návrhů a všechny na opravdu vysoké úrovni. Cílem soutěže bylo nejen zvýšit povědomí o modernizaci, ale také ukázat smysl tohoto projektu – tedy vytvořit pro mladé talentované lidi takové prostředí, kde se mohou svobodně rozvíjet a které zároveň odpovídá požadavkům 21. století,“ vysvětluje ředitel AG Ondřej Mrzílek.

První tři finalisté získávají finanční odměnu a všichni, kteří postoupili do druhého kola výběru také certifikát pro své osobní portfolio.

Modernizace obou budov začne na jaře příštího roku a její ukončení je plánováno v prosinci 2023. Rekonstrukce je financována z vlastních prostředků Školských sester sv. Františka, které doplní dotační podpora. Tyto peníze pokryjí pouze cca 50 % nákladů na modernizaci obou budov.

Přispět na obnovu KDM a AG může také veřejnost, a to na účtu 2001990850/2010.

Více informací o rekonstrukci informace najdete na webové stránce https://modernizace-ag-kdm.cz/

crossmenu