DAROVAT

Pozvánka na výstavu fotografií

Publikováno dne: 28. 6. 2021

V prostorách Kavárny u sv. Ludmily na náměstí Míru je každý všední den od 15 do 21 hodin až do konce září k vidění nová výstava fotografií. Fotografie prezentují unikátní fasádu budovy, v níž se nachází kavárna, propojená s Křesťanským domovem mládeže (KDM) a přilehlým Arcibiskupským gymnáziem.

Budova současného KDM byla postavena v roce 1888. O padesát let později byly přistaveny další dvě patra a změnila se podoba střechy v souvislosti se stavbou sousední funkcionalistické budovy Arcibiskupského gymnázia. Dnešní vzhled fasády tak odráží historický vývoj městské zástavby před sto lety a je pevnou součástí charakteristické vizuální podoby Vinohrad.

V roce 2020 prošla fasáda v rámci většího projektu modernizace budovy KDM a AG opravou. O dalších fázích projektu vás budeme dále informovat.

Srdečně vás tedy zveme na výše zmíněnou výstavu, která dokumentuje proces opravy této důležité památky. Na fotografiích se můžete podrobně seznámit s bohatými a rozmanitými umělecko-řemeslnými prvky a štukovou výzdobou fasády. Také je možné zakoupením občerstvení v Kavárně u sv. Ludmily podpořit provoz domova mládeže. Vstup je volný a není potřeba rezervace.

Při návštěvě prosíme o zachovávání platných hygienických nařízení.
Těšíme se na vás!

crossmenu